_DSC5776.jpg

Class 7A

1) Lowndes 8-0 – beat Tift Co. 28-0

2) McEachern 7-0 – beat Marietta 14-12

3) Colquitt County 7-1 – beat Camden Co. 34-17

4) Grayson 6-1 – beat Archer 34-3

5) North Gwinnett 7-1- beat Collins Hill 23-8

6) Hillgrove 5-1 – beat Kennesaw Mountain 37-14

7) Marietta 5-2 – lost to McEachern 14-12

8) Parkview 6-1 - beat Berkmar 59-0

9) Archer 4-3 – lost to Grayson 34-31

10) Camden County 6-1 – lost to Colquitt Co, 34-17

Class 6A

1) Dacula 7-0 – beat Apalachee 43-0

2) Valdosta 7-1 – beat Coffee 28-7

3) Harrison 8-0 – beat Osborne 44-0

4) Lee County 6-1 – beat Northside Warner Robins 35-0

5) Lanier 7-0 - beat Winder-Barrow 27-7

6) Coffee 6-2 – lost to Valdosta 28-7

7) Johns Creek 6-1 – beat Cambridge 57-20

8) Allatoona 4-2-1 – tied Hapeville Charter 21-21

9) South Paulding 6-1 – beat New Manchester 49-35

10) Mays 6-1 – beat Creekside 28-12

Class 5A

1) Buford 8-0 – beat Loganville 30-7

2) Carrollton 8-0 – beat Kell 34-14

3) Jones County 7-0 – off

4) Warner Robins 7-1 – beat Thomas County Central 45-10

5) Dutchtown 6-1 – Off

6) Rome 6-2 – beat Paulding Co. 51-14

7) Wayne County 6-1 – beat South Effingham 31-28

8) Veterans 7-1 – beat Harris Co. 23-13

9) Ware Co. 4-3 – beat Statesboro 16-7

10) Kell 5-2 – lost to Carrollton 34-14

Class 4A

1) Marist 8-0 – beat Denmark 37-14

2) Cartersville 8-0 – beat Sandy Creek 52-42

3) Woodward Aca. 7-0 – beat Hampton 49-0

4) Blessed Trinity 6-1- beat Flowery Branch 20-17

5) Sandy Creek 6-1 – lost to Cartersville 52-42

6) Flowery Branch 6-1 – lost to Blessed Trinity 20-17

7) Burke County 7-1 – beat Richmond Academy 41-6

8) North Oconee 8-0 – beat St. Pius 44

9) Oconee County 7-1 – beat Stephens Co. 41-14

10) West Laurens 6-1 - Off

Class AAA

1) Peach County 6-1 – beat Rutland 75-0

2) Cedar Grove 6-2 – beat Westminster 21-0

3) Pierce County 7-0 – beat Long Co. 41-0

4) Greater Atlanta Christian 7-1 – beat Lumpkin Co. 49-6

5) Appling County 6-1 – beat Liberty Co. 21-6

6) Crisp County 5-3 – beat Monroe 33-6

7) Lovett 6-2 – beat Pace Academy 21-14

8) Jefferson 6-1 – beat Morgan Co. 47-12

9) Jenkins 7-1 – beat Beach 41-8

10) North Murray 7-1 – beat Haralson Co. 32-15

Class AA

1) Rockmart 7-0 – beat Pepperell 34-17

2) Callaway 7-1 – beat Spencer 40-0

3) Dublin 7-0 – beat Southwest 70-16

4) Hapeville Charter 5-1-1 – tied Allatoona 21-21

5) Rabun County 7-0 – beat Elbert Co. 52-14

6) Swainsboro 6-1 - beat Bryan Co. 55-0

7) Bleckley Co. 6-2 – beat East Laurens 59-7

8) Union Co. 6-0 – beat Banks Co. 14-7

9) Washington County 5-2 – beat Dodge Co. 35-14

10) Thomasville 4-4 – beat Fitzgerald 20-14

Class A

1) Irwin County 6-0 – beat Lanier Co. 41-0

2) Clinch County 6-1 – beat Turner Co. 41-16

3) Pelham 7-0 – beat Chattahoochee Co. 61-0

4) Wilcox Co. 6-1 – beat Charlton Co. 49-0

5) Mitchell Co. 6-1 – beat Seminole Co. 48-0

6) Bowdon 6-1 – lost to Christian Heritage 28-14

7) Commerce 5-2 – lost to Hebron Christian 21-7

8) Lincoln Co. 5-2 – beat Greene Co. 49-13

9) Manchester 5-2 – lost to Brookstone 28-27

10) Turner Co. 5-2 – lost to Clinch Co. 41-16

Stay Informed